20 липня 2017 р.

Ще раз про право на соцвідпустку.


Питання: працівник - жінка має двох дітей, у березні 2017 року старшій дитині виповнилось 15 років. Чи має право на соціальну відпустку в серпні 2017 року?
Відповідь:  так, має право. Така додаткова відпустка не належить до щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини - до чи після.
 Пояснимо:
Відповідно до статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504 (далі — Закон про відпустки) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України ).
Законом про відпустки не передбачено заборону на надання додаткової оплачуваної відпустки після досягнення дитиною 15 років у календарному році, в якому жінка має право на таку відпустку. Отже, у 2017 році працівниця має право на таку додаткову відпустку, незалежно від того, коли ця відпустка надаватиметься — до чи після виповнення дитині 15 років.
Таким чином, право на відпустку у році, в якому дитині виповнюється 15 років, може бути використано у будь-який час відповідного року. Підтвердження цьому в черговий раз надане Мінсоцполітики  - лист Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. N 435/13/116-16 додається.

Додаємо кілька застережень
 - соціальна додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, передбачена статтею 19 Закону України «Про відпустки», на відміну від щорічної відпустки, поділу на частини не підлягає.
- з огляду на збільшення кількості заходів контролю за дотриманням трудового законодавства з боку органів влади, задля запобігання претензіям, потрібно уважно відноситись до оформлення кадрової документації. Раніше у наказах про надання соціальної відпустки, а також наказах про виплату компенсації за невикористані відпустки, соціальну відпустку зазначали, як додаткову відпустку працівникам, які мають дітей. Але назва цієї відпустки змінилась ! Законом України від 15.01.2015 № 120 назву і статтю 182-1 Кодексу законів про працю України (КЗпП), а також назву і статтю 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) викладено в новій редакції. Зокрема, назву відпустки «Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей» змінено на «Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи».
Відповідно до «Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» (наказ Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5), формулювання пунктів розпорядчого документа повинні бути чіткими, конкретними, відповідати нормам КЗпП або іншим правовим актам.
Отже, в наказах про надання відпустки, а також про звільнення, в частині виплати компенсації за невикористану відпустку, потрібно зазначати повну назву соціальної відпустки відповідно до статті 19 Закону про відпустки – «Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи»